بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

اطلاعات تماس

آب مروارید فیکو امولسیفیکیشن بزرگسالان

آب مروارید به کدر شدن عدسی چشم اطلاق می شود که با افزایش سن ، احتمال دچار شدن به این ضایعه افزایش می یابد و فرد  احساس دو بینی در یک چشم ، دیدن هـاله در اطراف لامپ ها ، کاهـش دید در شب ، زرد شدن رنگها ، دیدن لبـه هاي صاف اشـياء بصـورت مواج يا منحـني و … پیدا می کند و بروز این بیمـاری هم بصـورت مادرزادی و هم بصورت اکتسابی امکان پذیر است و درمان دارویی موثری برای آن وجود ندارد و بهترین راه جراحی است.


در جراحی  آب مروارید ، عدسی  مصنوعی  جایگرین  عدسی کدورت یافته می شود.
روش مورد استفاده برای جراحی کاتاراکت ، تکنیک فیکو امولسیفیکاسیون  می باشد  و با استفاده از امواج اولتراسوند  ، عدسی معیوب خرد و عدسی کدر شده بیمار را ، از طریق برشی حدود 3 میلی متری از چشم خارج نموده و یک عدسی مصنوعی شفاف  تا شونده ( لنز مصنوعی) جایگزین آن می شود این عمل حدوداً 10 تا 15 دقیقه به طول می انجامد و  معمولاً نیاز به هیچگونه بخیه و بیهوشی عمومی نیست و با بی حسی موضعی امکان پذیر است.

بندرت و زمانی که آب مروارید خیلی رسیده و سخت شده باشد ، خرد کردن عدسی معیوب بوسیله امواج اولتراسوند امکان پذیر نیست لذا  در این  حالت  ، هسته عدسی معیوب  را از طریق برش بیشتر ( 6 الی 10 میلی متر ) به صورت کامل از کپسول چشم خارج نموده و لنز مصنوعی را جایگزین می کنند و محل برش  های انجام شده نیز با بخیه اصلاح می گردد ، این تکنیک ، جراحی خارج کپسولی نامیده می شود.

از سایر روشهای مورد استفاده برای جراحی آب مروارید میتوان به تکنیک لنز کتومی  که بیشتر در خصوص آب مرواریدهای ناشی از صدمات و موارد مادرزادی ایجاد شده اند نام برد .

لیزر فمتو در عمل  آب مروارید :

این لیزر نسل جدید تری از روش فیکو بوده و در واقع مکمل آن می باشد .

قبل از شروع عمل جراحی با استفاده از لیزر فمتوسکند،  یک تصویر سه بعدی ازساختمان قرنیه، اتاق قدامی و عدسی چشم تهیه می‌شود که به کمک آن ، جراح می تواند  محل دقیق  تابش لیزر در قسمت‌های مختلف را مشخص نماید و این تصویر کمک می کند تا با استفاده از لیزر ، برش‌ها بدون نیاز به چاقوی جراحی (که با دقت و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به عمل فیکو همراه است) انجام پذیرد. نتیجه و کیفیت عمل با این تکنیک بهتر از روش فیکو می باشد.

عمل آب مروارید با احتمال بالای 95 درصد غالباً موفقیت آمیز بوده و تنها در سالهای بعد از عمل ممکن است ،کپسول خلفی تار شده و دید کاهش یابد که در این موارد می توان به راحتی به کمک لیزر و بصورت سرپایی درمان انجام شود.

مهمترین عارضه زودرس پس از جراحی آب مروارید ، التهاب و عفونت داخل چشمی است که علایم آن با بروز  درد ، ریزش اشک ، حساس شدن به نور ، کاهش دید همراه خواهد بود و بیمار می بایست در اولین فرصت به پزشک مراجعه نماید .

آب مروارید فیکو امولسیفیکیشن بزرگسالان
کارگذاری لنز داخل چشمی

نکات مورد توجه قبل از عمل جراحی آب مروارید :

 

  • داروها: با پزشک و جراح خود قبل از انجام عمل جراحی ، در خصوص داروهایی که مصرف می کنید مشورات نمایید.
  • غذا: شب قبل از جراحی شام سبک میل نموده و از پرخوری پرهیز نمایید و خوردن یک صبحانه سبک را مد نظر قرار دهید.
  • شستشوی چشمها: حمام نموده و پلک‌ها و مژه‌ها را شب قبل از عمل ، خوب بشویید و 48 ساعت قبل ازعمل ، از آرایش خودداری نمایید.
  • حفظ آرامش و دوری از استرس

 

 

نکات مورد توجه پس از عمل جراحی آب مروارید :

 

  • در خصوص نوع و نحوه فعالیت روزمره خود ، با پزشکتان مشورت کنید.
  • جهت جلوگیری از ایجاد یبوست و احتمال فشار به چشم ها، با وعده های غذایی خود، مقدار بیشتری سبزی، میوه و آب میل نمایید.
  • قطره ها را طبق دستور پزشک استفاده نمایید.
  • معاینه های کوتاه مدت و بلند مدت ، طبق دستور پزشک انجام پذیرد
عمل جراحی آب مروارید

مشاهده فیلم عمل جراحی فیکو امولسیفیکیشن بزرگسالان توسط دکتر رضا رخشان

جـهت کسب اطلاعات بـیـشـتـر و همـچنین دریافت مشاوره تخصصی در مـورد اسـتفاده از روش فیکو امولسیفیکیشن بزرگسالان تـوسـط دکـتـر رضا رخشان مـیـتـوانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید: