بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

اطلاعات تماس

عمل جراحی لنزکتومی نوزادان

آب مروارید نوزادی بیماری است که نوزاد در ابتدای تولد مبتلا به کدورت عدسی چشم میباشد . علت این کدورت ، بیماریها و آسیبهای هنگام بارداری ، عفونتهای دوران بارداری ، بیماریهای متابولیک نوزاد ، ناهنجاریهای تکاملی و علل ناشناخته دیگر میباشد.
موضوع مهم در آب مروارید نوزادی تشخیص به موقع و درمان آن میباشد . اگر به موقع تشخیص و درمان در آن انجام نشود باعث آسیبهای غیر قابل برگشت به بینایی و تنبلی چشم میگردد . در بدو تولد نوزاد توسط متخصص اطفال معاینه میگردد ، مناسب هست که طی دوماه اول تولد نوزاد توسط چشم پزشک نیز معاینه گردد.

درمان کدورت عدسی نوزادان جراحی بوده که بروش لنزکتومی انجام میگردد . در این روش برشی کوچک در قرنیه بیمار ایجاد شده و با توجه به اینکه عدسی نوزاد نرم میباشد به راحتی به روش آسپیراسیون لنز خارج میگردد. در جراحی آب مروارید نوزادان کپسول خلفی نیز جهت پیشگیری کدورت بعدی باز میگردد . در نوزادان لنز داخل چشمی در این مرحله کار گذاشته نمیشود و بعد از عمل جراحی جهت پیشگیری از تنبلی چشم جهت نوزاد عینک تجویز میگردد ، کارگذاری لنز داخل چشمی معمولأ پس از دو سالگی انجام میگردد .

جـهت کسب اطلاعات بـیـشـتـر و همـچنین دریافت مشاوره تخصصی در مـورد عمل جراحی لنزکتومی نوزادان تـوسـط دکـتـر رضا رخشان مـیـتـوانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید: